'TUTSAK' KALACAKSINIZ!!!!

Birçok oyuncumuzun yer aldığı 'Tutsak', Mayıs ayında Derin Film'in dağıtımında vizyona girmeye hazırlanan ve 2018 Yılının en iddialı Gerilim ve Dram filmlerinden birisi olmaya aday...
Tutsak, 90’lı yıllarda gözlerden uzak kırsal bir bölgede yer alan bir akıl hastanesinde geçen olayları ve olayların içinde yer alan kişileri merkez almaktadır.
Filmde özellikle kadına ve akli durumları tacize ve istismara müsait insanların maruz kaldıkları şiddet seyirciyi rahatsız etmeyecek düzeyde, daha çok metaforlar üzerinden verilerek, her ne kadar günümüzde özellikle hastane denetimlerinin artması ile düzeliyor gibi görünse de toplumun bilincini uyandırmak amaçlanmaktadır.
Unutmamak lazımdır ki; toplumda bu tarz şiddet olaylarının olması bilinçsizlikten kaynaklanmaktadır.

Başhekim, kadınlara karşı takıntılı ve sadist eğilimleri olan bir kadın katilidir. Film genel olarak o dönemde akıl hastalarına olan yaklaşımın, ihmalin ve şiddetin boyutlarını inceliyor.
Özellikle kadına şiddet konusunda toplumun içinde bulunduğu psikolojik buhran ve erkek egemen bir toplumda kadına istediği her şeyi yapma hakkı bulunduğunu düşünen zihniyetleri ortaya çıkarmayı hedefliyor.
Hala günümüzde bile aşılamamış bir durum olan kadına şiddet ve erkeklerin-eğitim durumu ve yaşı her ne olursa olsun- bastırılmış şiddet arzularını kolay kurban olarak gördüğü kadınlar üzerinde icra etmeleri olgularına değiniyor.

İYİ SEYİRLER...