ZİNCİRSİZ
Leonardo DiCaprio’nun canlandırdığı Calvin Candie karakteri, filmde elini sert şekilde yemek masasına vurur. Bu sahnede DiCaprio, eline batan cam parçasına ve elinin kanamasına rağmen rolüne devam etti. Yönetmen Quentin Tarantino, oyuncusunun bu hareketinden son derece etkilendi. Sahnenin çekimi bittiğinde tüm ekip DiCaprio’yu çılgınca alkışladı.

ELIZABETH:ALTIN ÇAĞ
Filmde Elizabeth, St. Paul’s Katedrali’ne gittiğinde inşaat sürüyor. Gerçek hayatta, St. Paul’s’ün tadilata ihtiyacı vardı. Yönetmen Shekhar Kapur, doğaçlama bir sahneye karar vererek, gerçek işçilere kostüm giydirdi, ellerinde aletleriyle katedralde tadilat yapmalarını istedi. Filmdeki işçiler gerçek taş ustaları ve inşaat işçileriydi.

SINIRSIZLAR KULÜBÜ
Düşük bütçeyle çekilen filmin makyaj bütçesi sadece 250 dolardı. Film, 2014 yılında En İyi Saç ve Makyaj tasarımı Oscar’ını kazandı.

ARMAGEDDON
NASA, bu filmi yönetim eğitim programlarında gösterdi. Yeni yöneticilerden filmdeki hataları bulmaları istendi. Sonuç olarak en az 168 hata bulundu.

TERMİNATÖR
Film çekimleri esnasında verilen bir arada Arnold Schwarzenegger, Los Angeles’ta bir restorana yemek almak için gitti. Ancak yüzünde hala Terminator makyajı olduğunu fark ettiğinde çok geçti.