Robert De Niro – Taxi Driver (1976)

1976 yapımı Taxi Driver’daki rolüne hazırlanmak için gerçek bir taksi ehliyeti aldı. Bir taksiciyi canlandırmaya hazırlanan de Niro, Travis Bickle’a dönüşmek için bir ay boyunca her gün New York sokaklarında yolcu taşıdı.Oscar ödüllü oyuncunun çalıştığı saatler ise baya dikkat çekici. Her gün 12 saat boyunca taksi şöförlüğü yaptı. Taksicilikten kalan vaktinde ise zihinsel hastalıkları araştıran ve o dönem 33 yaşında olan De Niro, performansı ile sinema tarihinin en unutulmaz karakterlerinden birine hayat vermiş oldu.

Robert De Niro - The Untouchables (1987)

1987 yapımı The Untouchables’da Al Capone’u canlandırdı Robert De Niro. En ünlü gangsterlerden birini canlandırmak için epey sıra dışı bir talepte bulunmuş.De Niro, çekimler boyunca 1930’larda yaşayan Al Capone’un o dönem giydiği tarzda ipek iç çamaşırı giymeyi istemiş.Robert De Niro bu rolüyle de muhteşem bir performansa imza attı .

Robert De Niro - Raging Bull (1980)

Karakteri için gerçekten sınırları zorladığı film ise Raging Bull olabilir. Ünlü boksör Jake LaMotta’yı canlandırmak için gerçek bir boksöre dönüşmüş , boks müsabakalarında yarışan De Niro, LaMotta’nın son zamanlarını canlandırabilmek için 4 ayda 48 kilo alarak kalp krizinin eşiğine gelmiş.De Niro rolü için epey kilo alması gerekiyordu. Çekimlere ara verildi ve Robert De Niro rahatlıkla kilo alsın diye 4 aylığına Fransa ve İtalya’ya tatile yollandı. 65 kilo olan De Niro geri döndüğünde 113 kilo olmuştu.