Adrien Brody The Pianist (2002)

  • Hepimizin bildiği en iyi soykırım filmlerinden olan THE PIANIST filmi için Adrien Brody filmdeki karakterini derinden hissedebilmek ve canlandırabilmek için her şeyinden vazgeçmiş !
    O dönemler tanınırlığı çok olmayan Adrien Brody, tüm hayatını başrollerini kaptığı bu film için geride bırakmıştır.Önce maddiyatı geride bırakmış; pahalı kıyafetlerden telefona,Porsche’sinden lüks evine hepsinden vazgeçmiş.Sonrasında uzun süreli sevgilisinden bile ayrılmış. Her şeyini , sevdiklerini Yahudi Soykırımı’nda kaybeden Wladyslaw Szpilman’ın ne hisssettiğini tecrübe edebilmek için bu şekilde rolüne hazırlanmış.
    Filmdeki tüm piyano sahnelerinde ise kendisi oynamış ve bu film için sıfırdan piyano çalmayı öğrenmiştir.
    Yaptığı bu fedakarlıklarla Adrien Brody, En İyi Erkek Oscar’ını alan en genç oyuncu olmuştur.

Adrien Brody The Jacket (2005)

  • Adrien Brody sonrasında ise The Jacket filminde başrol olarak yer almıştır. Filmde bir hata üzerine tımarhaneye gönderilen ve sonrasında gerçekten deliren bir karakteri canlandıran Brody, bu sefer daha da ileri giderek rolüne çalışmış.Rolü için tabut görünümünde bir dolap yapılmış ve Brody her gün iki saatini orada geçirmeye başlamış.Gönüllü olarak sette de deli gömleği giyip uzanıyor ve küçük bir alana kapatılmasını istiyormuş. Böylelikle halüsinasyonlar gören karakterine girmekte zorlanmamış.

En sevilen sinema filmleriyle alakalı merak edilenler için bizi takipte kalın !