www. ihtiyacharitasi.org
"İhtiyaç Haritası farklı konulardaki ihtiyaçların ihtiyaç sahipleri ile ihtiyacı karşılamak isteyen kişiler ve kurumların buluştuğu online bir platformdur."
Son zamanlarda Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki performansıyla adından söz ettiren Mert Fırat, kuruculuğunu yaptığı sosyal sorumluluk projesi olan İhtiyaç Haritası'nın amacını şöyle belirtmiş:
“Türkiye’de şehir ve mahalle temelinde ihtiyaçların vatandaş katılımı ile sistematik bir şekilde duyurulması, harita tabanlı olarak toplanması ve bu ihtiyaçların gerekli kurum, kuruluş ya da özel kişiler tarafından karşılanmasını kolaylaştırmak”.
Üye olduğunuzda hangi şehirde olursanız olun ihtiyacınızı duyurabilir yada yardımcı olabiliyorsunuz. Hayvan barınağı, Suriyeli mülteciler için sağlık taraması, Roman çocuklar için çocuk dergisi, 100 parça çocuk elbisesi, anasınıfı için kitap, 100 parça çocuk elbisesi gibi farklı ihtiyaçların bunların arasında.
Türkiye'nin en yaratıcı, en yenilikçi girişimi olan platformunun Mert Fırat "online imece" diye tarif ediyor. Dünya çağında desteği toplayan platform için Google "örnek proje" olarak gösteriyor.
Ufak Tefek Cinayetler dizisinde de reklamının yapılması üzerine büyük ilgi gören platformu Özgül Canişci Ajans olarak destekliyoruz! Sizlerin de desteğini bekliyoruz !

NEDİR ? NASIL ÇALIŞIR ? Tıklayınız !